Prosinec 2014

Útěkem se nic nevyřeší! 4

30. prosince 2014 v 10:34 | A&K |  Útěkem se nic nevyřeší!
Autor: Kathleen
Žánr: romantické drama


Z ničeho nic se silně nadechnu, otevřu oči a vidím, jak Phillip leží na zemi. Nad ním stojí Bill a v jeho tváři se mísí vztek a strach zároveň.

"Bille!" vykřiknu a okamžitě se instinktivně schovám za něj. Oba pozorujeme, jak se Phillip sbírá ze země. Tak jak jsem ještě před chvílí byla odhodlaná vše svému zničenému ex snoubenci s nadhledem vysvětlit, jsem teď jen hromádkou strachu z toho, co ještě se bude dít.
"Jasně, tak slečinka má nabíječe? Sáhnout na sebe nenechala, ale přitom si to rozdávala jinde! To se bude papánek divit!" vyštěkne po mě a má se k odchodu. Cestou kolem nás obdaří znechuceným pohledem a zasyčením. Uleví se mi, když uslyším prásknutí dveřmi.

"Jsi v pořádku?" otočí se ke mně okamžitě Bill a starostlivě si mě prohlíží. S ještě uslzenýma očima přikývnu na souhlas. "Ukaž," vytáhne kapesník a otře mi mokré tváře.
"Děkuju," špitnu a silně ho obejmu. Obětí mi hned opětuje. Je to tak příjemný a hřejivý pocit, který jsem už dlouho necítila. Musím si přiznat, že jsem byla poslední měsíce jako kus ledu, prázdné tělo, co pochodovalo sem tam a dělalo, co se mu řeklo. Zaneprázdněna prací a přípravami svateb, a především zaslepená věčnou lítostí k otci, jsem kašlala sama na sebe. Kdy naposledy jsem byla s nějakou kamarádkou jen tak, postěžovat si? Vždyť už to ani neumím, vždyť už ani nemám komu. Chtěla jsem se vdát bez toho, aniž bych to s někým prožívala, jak smutné. Ale proč taky, nebylo co prožívat. Zpětně se spíš cítím trapně, že jsem se opravdu nechala dohnat k takové šaškárně a všichni kromě mě to viděli. Stisknu Billa ještě o trochu víc. Roztála jsem.

Bylo nás šest 7

29. prosince 2014 v 11:54 | A&K |  Bylo nás šest
Autor: Adel & Kathleen
Žánr: komedie


Z toho bude průser

"Tobě se po mě tak stýskalo, že jsi nám musela zničit celý byt? Tobě se po mě taaaak stýskalo, že jsi musela rozbít i ten skleněný stolek? Tobě se po mě taaaak stýskalo, že máme pomalu všechny dveře vykopnuté??" piští Bill a drží se za hlavu, zatímco Katie se s námahou posadila na zničený gauč, rozhlížela se a zamlženým pohledem se zastavila na Billovi a snažila se seč mohla o omluvný pohled. Místo omluvného pohledu se jí však tak akorát začne nadavovat a nebohému Billimu se vyblinká k nohám. "To-snad-ne!!! Moje boty! Jak se můžeš vytentovat na mé skvostné boty!!! Ahh, ty čuně!" ječí Bill a poskakováním všude po pokoji se snaží ten humus setřást z nohou. Marně, tak akorát zasviní i ten zbytek vybavení, co byl čistý. "Já-já vůbec nevím, co mám říct," dostane nakonec ze sebe Katie a je naprosto s rozumem v koncích. V té svojí zrovna vymetené hlavince nedokáže přijít na jedinou výmluvu a omluvu, kterou by mohla použít, tak se jen pokusí beze slova vstát a začít uklízet. Marně, má z toho ohromného množství alkoholu draka, že by ho mohla jít ven pouštět. Padne naznak zpátky do zaneřáděného gauče a něco nesmyslně žvatlá. "Ty se mi snad zdáš! A já vůl za tebou jedu, do takového chlíva!" lomcuje s ní Bill, vytočený k nepříčetnosti. "No tak promiň, co chceš slyšet?!" vysouká ze sebe Katie s vypětím sil a nechá sebou třást. "Na tohle já nemám!" ječí Bill celý rudý, nasupeně hledá nějaký hadr, aby mohl to blitíčko setřít z bot a co nejrychleji odjet. Ještě v chodbě sebral klíče od auta, otočil se, vztekle zavyl a vyběhl s prásknutím dveří z domu. Naskočil do auta, nastartoval a vyjel z ulice. V půli cesty si to však rozmyslel, změnil směr a řítil se k domu Listingů, kde ho nečekala o nic lepší podívaná, než u něj a Katie.

Bude nám dobře 6

28. prosince 2014 v 11:22 | A&K |  Bude nám dobře
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


Uběhlo pár dní od toho nepříjemnýho incidentu, už to mezi náma bylo ok. Ale naopak situace začínala bejt napínavější, trávili jsme spolu tolik času a lezl mi víc a víc do hlavy a čím víc jsme se spolu bavili, tím víc jsem na něj myslela a to mě hodně zneklidňovalo. Nemůžu na něj myslet a už vůbec ne k němu něco cítit. To by bylo šílený, nikdo by to nepovolil. Táta je do Simone blázen a i když nejsme pokrevní, byla by to hrozná ostuda, pro celou rodinu. Vytrhl mě z myšlenek, když vešel ke mně do pokoje.
"Jdem na pařbu, nechceš jít taky? Pořád trčíš v pokoji."
"No já nevím..moc tady ještě nikoho neznám.."
"No právě, to je nejlepší způsob, jak se seznámit, všichni jsou opilí a neznaj tě." zasmál se.
"Když myslíš" zasmála jsem se taky. "Tak já se převlíknu, počkejte na mě dole."
"Sama? Co si vezmeš? Víš, že móda ti nic moc neříká" uchechtl se.

The Guilty Ones 6

28. prosince 2014 v 11:17 | A&K |  The Guilty Ones
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


"Já vím." Přitulila jsem se k němu. Hladil mě po zádech a tichym hlasem mi zpíval nějakou pomalou, uklidňující melodii.
……..
"Povídej mi o životě."
"Hm?" zamumlala jsem v polospánku. Začal mi dávat jemný polibky na obličej.
"Vyprávěj" ,líb. "o", líb "svým" ,líb "životě".
"Nic hezkýho."
"Prosím, chci to vědět.." líbal mě jemně na krku. Vzdychla jsem zničeně.
"Žila jsem s mámou, tátou a starší sestrou. Táta byl alkoholik, takže se věčně válel doma ožralej a máma chodila za jinýma chlapama. Pořád jsme neměli peníze, takže jsem se neustále flákala venku, hulila trávu, dávala si čáru, chlastala alkohol a chodila se špatnýma lidma. Přesně jak jsem ti říkala ten příběh předtím. Ségře bylo 18, našla si pořádnýho kluka a ten jí pomohl dostat se z těch sraček. Oba pracovali a spláceli byt, takže za mnou přišla a řekla mi, že s ní můžu bydlet, když přestanu s tím svinstvem a půjdu na pořádnou školu. Samozřejmě jsem zezačátku nechtěla, ale ona si mě vychovala. A za to jsem jí hrozně vděčná. Díky ní jsem to, co jsem. Kdyby mě tehdy nechala hnít u mámi, tak bych byla nějaká feťačka nebo bezdomovkyně. Tak mě vzala k sobě a zezačátku jsem nechtěla nic dělat, málem mě vyhodila. Přešla jsem na pořádnou střední a začala jsem zjišťovat, co mě baví a co ne. Jazyky mě vždycky bavily nejvíc, taky mi nejvíc šly. Taky jsem začala pracovat po škole, abych ségře pomohla s penězma. A tak se ze mě stal lepší člověk. Ovládám teď hodně jazyků, dělám dočasnou tlumočnici Tokio Hotel, vydělávám dost peněz a bydlím sama v bytě, který si splácím.." usmála jsem se. On celou dobu pilně poslouchal a mračil se a pak se pousmál a pak se zase mračil a reagoval na všechno, co jsem řekla.

On the Edge 6

28. prosince 2014 v 11:14 | A&K |  On the Edge
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


Už to byl týden, co jsem viděl tu doktorku naposledy. Nevím, kam zmizela, viděl jsem jí zrovna, když mě převezli na pokoj, což znamenalo můj odchod. Šel jsem proti ní, z mého pohledu už vyčetla, že se jdu rozloučit.
"Vy odcházíte." spíš ohlásila, než že se zeptala, přikývl jsem, lehce posmutněla.
"Snad vám nebude chybět člověk jako já?"
"Možná jste moc sebekritický, ne každý na vás kouká jako na nulu." byl jsem připravený.
"Myslím, že vám řeknu svůj příběh." z nějakého důvodu jsem jí věřil.
"Sakra, teď mám fofr."
"Ještě že existuje mobil." mrkl jsem na ní, vzal jí ruku a její propiskou začal psát svoje telefonní číslo na její ruku pod rukáv.
"Zbláznil jste se?!" zasmála se a třeštila oči. "Za to by mě mohli pro dnešek vyhodit."
"Tak to by přišli o skvělou doktorku." uculila se.
"Nashle."
"Nashle." pokývl jsem hlavou a odešel.

Bylo nás šest 6

25. prosince 2014 v 18:29 | A&K |  Bylo nás šest
Autor: Adel & Kathleen
Žánr: komedie


Dámská jízda

Cilililililililililink. Cilililililililink. Mačká Katie tlačítko zvonku jako zběsilá a nervózně přešlapuje na místě. "Než se milostivá uráčí ty zasraný dveře otevřít, tak jí asi zaleju záhonek!" zanadává si Katie nahlas sama pro sebe a prst ze zvonku už pro jistotu nesundá. "Proboha hoří snad?!" řve Ady za dveřmi a se značně hlasitým dupáním konečně otevře. "Uhni!" zavře Katie na celý kolo a utíká, co ji nohy stačí. Ani za sebou nezavře dveře od koupelny a se slastným výdechem usedne na mísu. Během chvíle se u rozcapených dveří objeví Adiss, se zkříženýma rukama se opře o futra a s otazníkama v očích civí na překvapenou kamarádku. "Co-to-jako-děláš?" zeptá se a zvedne jedno obočí stejně tak, jak to dělá Bill. "Co asi tak myslíš?! A nedělej na mě tyhle držky, jednoho mima jsem se zbavila a je tu další!" odsekne jí Katie a zapne si kalhoty. "A jen tak mimochodem, ty jsi spala? Vždyť jsem ti říkala, že přijdu!" nechápe. "Tobě se to machruje, když máš už týden prázdniny, ten můj vocas odlít teprve před dvěma hodinama!" vysvětlí Ady situaci a Katie jí vše soucitně odkýve. Ještě aby ne, opravdu už je to týden, co odjel i její milovaný Billi, ale i když si značně oddychla od uklízení, vaření a praní, alespoň nechrápal tak, jako tady Adisčin Hagen.

Pod tlakem na svůj močový měchýř Katie úplně zapomněla, jaký pěkný dáreček pro Adissku vlastně má. Vyběhne do chodby, kde zahodila tašku při svém čůracím maratonu a vytasí na Ady své zbraně. "Pártyyyyyy!!!!" zařve a zamává jí před ksichtem dvěma flašama pravého šáňa. Začnou ječet obě jako zběsilé a Adiss už se celá nedočkavá řítí do kuchyně pro šavli. "Holka já už jsem v lihu celý týden, proto chčiju jak amina, mám furt děsnou žízeň! Ale je to taaaaak osvobozující!" vyhrkne na Ady Katie a svýma zúženýma zorničkama jako kocour Mikeš jí upřímně trochu vyděsí. Do vteřiny na to ovšem zapomene a už otvírá první lahev.

Krásné Vánoce!

24. prosince 2014 v 12:24 | A&K |  O nás

Přejeme Vám všem kouzelné svátky a děkujeme za Vaši přízeň a milé komentáře k povídkám, autora to vždy moc potěší!
Doufáme, že v příštím roce nás tu bude jen přibývat! :-)

Adel & Kathleen

Bude nám dobře 5

24. prosince 2014 v 10:01 | A&K |  Bude nám dobře
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


"Blázen? Hele Noro, nebo Nello nebo co. Věř mi, tohle není dobrý člověk, ani pro tebe. Jeď domů taxíkem a do tohohle domu se už radši nevracej, protože on o tobě říká samý špatný věci." Nella se naštvala a odešla pryč.

"Děláš si srandu? Co si o sobě vůbec myslíš? Přistěhuješ se sem a děláš tu šéfku?!" chytil mě za paži a přitáhl k sobě.

"To bolí, Bille. Pusť mě, nebo začnu řvát."

"Jsi nula, Emily. Jsi nic. Nepatříš do tohohle domu, takže si zalez do toho svýho pokojíčku a nech mě na pokoji." Pustil mě a já tam jentak stála. Dívala jsem se na něj. Nemohla jsem uvěřit tomu, co mi řekl. V srdci to tak hrozně bolelo, snažila jsem se zadržet slzy.

"Gratuluju ti, Bille."

"A za co jako?"

The Guilty Ones 5

24. prosince 2014 v 9:48 | A&K |  The Guilty Ones
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


Sebrali jsme se, nechali tam kluky a jeli k němu. Přijeli jsme tam, sundal mi opatrně kabát, aby to nevypadalo, že se mě snaží svádět nebo tak něco. Nalil nám víno, sedli jsme si na gauč a začali mluvit a mluvit.

"Nebude to zvláštní? Když spolu teď budem hodně často?" Měla jsem obavy.

"Když budeme kamarádi, tak ne..a navíc, budem spolu jen měsíc, jsme něco jako tvoje praxe."

Ale oba víme, že to nevyjde. Vypili jsme lahev vína a už mezi náma nebyla žádná zeď. Smáli jsme se, řešili hlouposti, tlachali. Jsem dost bezstarostná, když mám v sobě víno, takže z tlachání vzešlo líbání a z líbání vzešel dlouhý sex.

Ležela jsem vedle Billa, měl kolem mě ruku a spokojeně spal.

Bože, co jsem to udělala? Jak jsem mohla tak selhat? Zase. Co když to před Adamem nezatajím? Budu riskovat svoje štěstí? Kdyby za mě tak mohl někdo rozhodnout.

On the Edge 5

24. prosince 2014 v 9:34 | A&K |  On the Edge
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


"Cože?!" Tahle zpráva mě docela dostala, to už je druhý člověk, kterého jsem měl jakž takž rád. Kam ten svět spěje?

"Jo. Údajně - nevim, jak to přesně bylo - se vrátila domů, zjistila, že ty tam nejsi, někdo jí řekl, že tě zastřelili a myslela
si, žes to nepřežil, tak se přefetovala od stresu."

"Do hajzlu." Cassie mi bylo opravdu líto. Prakticky umřela kvůli mně.

"Všechno jde do háje, kámo. Všichni umíraj, co je to kurva za svět?"

"Svět fetu, vole."

"Jo no. Je to fakt na hovno."

"Co ty? Jak žiješ?" radši jsem změnil téma.

"Přežívám. Včera jsem byl v tý práci. Je to buzerace, ale za ty prachy mi to stojí."

"Kolik tam bereš, prosimtě?"

"Dostávám 500 na den."

Útěkem se nic nevyřeší! 3

23. prosince 2014 v 13:26 | A&K |  Útěkem se nic nevyřeší!
Autor: Kathleen
Žánr: romantické drama


Strčím klíče do zámku a zjistím, že nikdo není doma. Díky bohu, nemám náladu se s otcem zase pohádat. Vpadnu do šatny, kde vytáhnu kufr a tašku a začnu do nich házet všechno svoje oblečení. V pokoji posbírám své poklady a důležité věci. Zastavím se až nad zdobeným rámečkem s fotkou mámy a mě, když jsem byla malá. Jemně po ní přejedu prsty a pousměju se. Proč se to všechno muselo tak zvorat?

Z mého snění mě vyruší něčí zakašlání. Podívám se ke dveřím, kde spatřím tátu. Rozbuší se mi srdce, ale nedám na sobě nic znát. Fotku hodím na vrch už tak plného kufru a zapnu ho. Táta pořád nic neříká, jen se dívá, jak dobaluju poslední věci. Vezmu zavazadla a bez zbytečného loučení s mým milovaným pokojem projdu kolem táty.

"Je to nutný?" ozve se za mnou jeho hlas. Slyším v něm, jak se musí přemáhat, aby ze sebe něco takového vůbec dostal. Přeci jenom ho asi štve, že odcházím. Zastavím se v půli schodů a krátce se na něj otočím.
"To se ještě ptáš? Děláš si srandu? Ode mě už nic nečekej. Pošli mi výpověď a nesnaž se mě nijak kontaktovat. Alespoň tohle pro mě udělej, jedinou věc, co po tobě chci," dořeknu mu chladně, bez jakýchkoliv emocí. V hloubi duše i přes to všechno cítím bolest. Je to přeci jenom můj táta, ale některé věci se prostě neodpouští. Naposled se podívám na jeho zmatený výraz, popadnu klíče od auta a zabouchnu dveře od domu. Na prahu se zhluboka nadechnu. Zvládla jsem to, je to za mnou!

Bylo nás šest 5

22. prosince 2014 v 16:01 | A&K |  Bylo nás šest
Autor: Adel & Kathleen
Žánr: komedie


TH jsou zpět!

"Adíís" … "Adííís!" … "Adýýýý pomoc!" nese se menším rodinným domem na předměstí klidné části Hamburgu. "Co-pořád-ječíš???" ozve se v odpověď, následuje rozzuřené dupání po dřevěných schodech do patra domu, odkud se to zvířecí vytí ozývalo prve. Rozzlobené děvče - ano, naše nešťastnice Adiss - rozrazí dveře do ložnice, kde jako hromádka neštěstí sedí v tureckém sedu na zemi Geo, vedle sebe má pohozený otevřený cestovní kufr. Zřejmě chtěl balit - všechno jeho oblečení se válí po pokoji, jen pár ušmudlaných triček si Georg drží v prackách. "Co to zase je?!" spráskla ruce Adiss a jen kroutila hlavou nad tím, bohužel velmi častým, nadělením. "Jsem si chtěl sbalit," dostane se jí odpovědi. Adiss jen zvedne jedno obočí, z čehož mívá Geo občas panickou hrůzu, protože to znamená, že udělat něco špatně. On samozřejmě nikdy ani trochu netuší, o co jde. "Jsem si hledal trencle," odpoví rychle a čeká ránu, proto se rychle smotá do klubíčka na zemi a čeká, co přijde. Odpovědí mu je jen hluboký nádech a dlooouhý zoufalý výdech člověka, co už všechny vyhlídky na lepší zítřky vzdal. "Ty máš přece v šuplíku! V prvním!" řekne mu jeho milá a odevzdaně mu věci sbalí. Pořád se jí ale plete pod nohy Geův nový psí mazlíček, kterému nemohl vymyslet lepší jméno než 'Můj kamarád'. Zkráceně mu říká 'Kámo'. Adiss na něj volá prostě 'čokle', protože to je malá, zuřivá psí směska, co se nehodí ani na smetiště. Ovšem, u Listingů si své místečko našel. Není třeba říkat, že Adiss občas na Kámu žárlí, jelikož Georg mu dává lásku najevo o něco víc. Ale nakonec, vždyť to je ona, kdo Georgovi pere trenky!

Bude nám dobře 4

21. prosince 2014 v 15:33 | A&K |  Bude nám dobře
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


"Ty jsi blbec." tentokrát se zarazil on. "Promiň, ale musela jsem to takhle říct. Láska přece není o rozčilování ale o porozumění. Všechny ty hádky a tyhle věci směřujou k udobřování. A když se s někým udobříš, tak máš pocit, že je zase všechno v pořádku. Láska je o milování člověka. O chtíči, vášni a dávání sebe sama tomu druhýmu. Neni to o poslouchání problémů svý holky, ale o tom, abys jí pomohl a ona ty problémy neměla. Já nevim, ale pro mě je láska důležitá věc. Chci jí prožt znovu a znovu. Jen teď čekám na toho správnýho."

"Páni, z tebe by mohl být filozof" Uchechtl se, ale přitom jsem na něm viděla, že mu to trochu zůstalo v hlavě.

"Proč ze sebe děláš tvrďáka?"

"Nedělám ze sebe tvrďáka, jen všechno tak neprožívám.."

"To ti nevěřím. Já si myslím, že bys chtěl všechno prožívat, ale bojíš se kvůli okolnímu světu. Kvůli nenávisti lidí. Tom mi říkal, že tě tu lidi moc nemaj rádi. Podle mě se bojíš před nima něco vyjádřit.."

"Blbost, lidi jsou mi ukradený." Vstal. "Už jsme si dali zmrzku, tak jdeme.." Asi jsem ho trochu naštvala, tak jsem radši jen vstala a šla s ním ven.

The Guilty Ones 4

21. prosince 2014 v 15:28 | A&K |  The Guilty Ones
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


------O ROK POZDĚJI------

Začala jsem novou práci jako tlumočnice. Nabídli mi práci u skupiny. To jsem samozřejmě hned přijmula. Řádně jsem se na to oblíkla, abych byla stylová a už jsem se těšila,, až je poznám. Čekala jsem na ně v zasedací místnosti a konečně vešli. V tu chvíli ve mně ale všechno zmrzlo. Dívala jsem se na něj. Po roce jsem ho viděla naživo. Taky se zarazil. A pak mi jen suše podal ruku.

"Dobrý den, jsem Bill." Nestačila jsem zírat. Představila jsem se mu. Ostatní kluci mě pozdravili normálně. Domluvili jsme teda pár věcí, abych s nima mohla začít spolupracovat. Tom mě pozval na drink, takže jsem s nima šla po práci na skleničku.

Seděli jsme, Bill se mnou vůbec nemluvil. S ostatníma byla sranda, ale jeho negativní vlny kazily srandu.

"Kluci? Nevadilo by vám, kdybych si Billa na chvilku půjčila" všichni přikývli, myslím, že už na to dávno čekali. Šli se někam zabavit.

On the Edge 4

21. prosince 2014 v 15:08 | A&K |  On the Edge
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


Už týden jsem proležel v nemocnici, podporován látkou, která potlačovala mojí vášeň.
Navštěvovala mě ta už míň otravná doktorka, chápu, že se snažila být přátelská, ale aspoň už jsem se tolik nenudil. Chodívala za mnou a snažila se mě přesvědčit, abych jí řekl svůj příběh, ale já se nedal. Ani to nebylo, že bych nechtěl, nestydím se za to, co jsem. Spíš mi to nešlo. Navíc, co jí je do toho, ne? Dostal jsem snídani, otevřel jsem poklop a zašklebil se. To jsem se měl líp, i když jsem si kupoval ty hnusy za levný peníze. Tohle je vrchol.

"Teda, vy se tváříte." zasmála se.

"Upřímně - vy byste to jedla?"

"Neeee." zakroutila hlavou a udělala, že jí je na zvracení. Uchechtl jsem se.

"Tak proč nám to davaj?"

"Je to..zdravý. Je to nastavený podle vaší diety. Kvůli vaší..ehm..situaci. Přicházíte o vitamíny, takže vám dáváme jídla, která vás doplní."

"Tak to snad radši umřu hladem." zašklebil jsem se a ona s úsměvem zakroutila hlavou.