Bylo nás šest 4

19. prosince 2014 v 17:06 | A&K |  Bylo nás šest
Autor: Adel & Kathleen
Žánr: komedie

Děkujeme za milé komentáře a hlasy v anketě, moc nás těší! :-)


Ten nejlepší nápad, který mě napad

Byl krásný jarní den, slunko svítilo, ptáčci zpívali a kytičky voněly. Teda až na jednu květinku hopsající mezi nimi, ta už nebyla tolik voňavá. Přesně tak, byl to Geošek. V ručce držel jakousi obálku a s každým poskokem mu z jeho nevymáchané tlamy uniklo hlasité 'NANANA'. Těšil se, až konečně doběhne k Tomovi domů, kde si celá parta dala dnes odpoledne sraz a kde jim oznámí tu radostnou novinu. Přehrával si ten slavnostní okamžik neustále v hlavě, ale nejvíc ze všeho ho zajímalo, čím za to bude odměněn.

Mezitím se v Tomově baráku odehrávali celkem běžné věci. Když má kapela volno, stojí všechno za hovno. Tom si to s Katie rozdával u X-boxu, samozřejmě pouze v tenise. Gusti intelektuálně seděl s nohou přes nohu v jeho oblíbeném křesle s brejličkami na nose a luštil sudoku. Pokaždé, když Toman prošel kolem něho, neodpustil si malého lepáka a poznámku vždy v tom stejném znění: "Tytrapákunedělejzesebechytrákastejnětostojízahovno!". Vždycky ho totiž užíralo, když někdo dělal něco, o čem on sám neměl ani páru. Bohužel kromě brnkání na kytaru a neuvěřitelně namyšleného ksichtu neměl a ani neuměl nic víc, než kdokoli jiný z party. Dokonce i Geo uměl víc, a to už je co říct. No, možná je zrovna v tomto případě méně někdy více, jen co je pravda. Ady smutně seděla na barové židličce v kuchyni, čučela kamsi do prázdna a kousek od ní Billi studoval složení na krabici cornflakesů, jestli náhodou neobsahují o dvě kalorie více, než ty co koupil včera a ty předevčírem, předpředevčírem a minulý týden. Za další týden by z toho z fleku mohla být sámoška, jelikož ty rádoby dietní sračky, kromě Billiho, nikdo nežere. Ty dámský magazíny by se mu prostě vůbec neměly dostat do rukou!


Netrvalo však dlouho a Adinin smutný výraz z tváře utekl jako vystrašený Geo, právě když on s pyšným výrazem ve tváři rozrazil dveře. "Tak jsem tady, přátelé!" oznámil vítězoslavně, načež mu Adiss padla dojatě do náruče. Jo holka, to ještě nevěděla, co jí čeká. "Hip hip hurá!" pípl si pod vousy Tom a trefil OUT. "Kurde, za to může Georg, tenhle set neplatí!!!" rozkřičel se Toman jako malé rozmazlené cikáně a práskl s joystickem jak jen nejefektivněji to šlo. Samozřejmě nezapomněl hlasitě oznámit svůj uražený odchod z místnosti tím, že na každý schod do patra patřičně dupl. Geo si mezitím položil ruce v bok a nahodil výraz alá "mámněcovrucealedělámděsněnenápadnýho".

"Co to máš v tej pazouře?" optala se suverénně Adiss bez ohledu na to, že se před asi tak 34 sekundama málem rozbrečela štěstím, že vidí svého milého. Vyrvala mu papír z ruky a Geo jen tak lehce naznačil odpor, aby se neřeklo, že všem dá všechno zadarmo! Adiss otevřela obálku, vyndala papír a začetla se. Hned po přečtení první věty jí málem vypadly oči z důlků a v tu chvíli vůbec nevěděla, jestli má plakat, nebo se hlasitě smát. Každopádně to nebylo nic, na co by měla být nějak pyšná. Samozřejmě, pořád za svojí vypasenou kočičkou stojí v dobrém i zlém a tak nemohla být zcela upřímná. Navíc věděla, že posměvné role se ujme někdo úplně jiný, a s radostí. "Tak co tam je? Povídej!" koukali Gusti s Katie jako dvě nadržený sůvy a nemohli se dočkat znění.

"Vážený pane Listingu, byl jste přijat na lékařskou fakultu Univerzity v Hamburgu," rozečetla Ady první větu a v půlce musela přestat, protože se v ní emoce neuvěřitelným způsobem hromadili, až z toho oněměla. Zavládlo naprosté ticho, že by bylo slyšet i chrápajícího Georga z domu na druhé straně ulice, ne-li města. Nadržený sůvy svůj výraz změnily na sůvy znásilněné a po chvíli očekávání to přišlo.

"AAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! No do prdele!!!!!" začal křičet Toman na celé kolo a smál se u toho, že i stěny musely praskat. Opravdu, takhle upřímný smích lze od Toma slyšet jen na úkor neštěstí druhých, jak moc veselé. Rázem seběhl schody jako namydlená střela, aby mu neušel Georgův pyšný výraz, jak si Toman také u Adisčiných slov představoval. Jeho vize se potvrdila a Geo i přes obrovský výsměch stál v předsíni s neuvěřitelně namyšleným obličejem. "Myslíš, že budou lepší borůvkový, nebo jahodový?" Přišel do obývačky Billi a cpal Gustimu před obličej krabici s cornflakesy. "Hele Dachau teď ne, tohle je zajímavý!" odpověděla mu jedna ze znásilněných sův a Bill konečně odvrátil zrak od své nové krásné krabice plné lahodných lupínků. "Jé, ahoj Geo!" mávl rukou Billi a šel zase študovat složení. Katie se u toho stačila plácnout do čela a hned na to začala polemizovat, proč chudák nešťastná si radši nevzala Pištu Hufnágla. Tom se mezitím stačil celkem uklidnit a celý rudý jako paviání prdel se zadíval na přítomné.

"Hmmmmmmmm," pokynul znalecky, "tak mi budeme mít v rodině doktora!" Sotva to dořekl, opět propukl ve smích. "Ježiši to zas bude mrtvejch!" válel se smíchy, až si ten papír musel jít přečíst osobně. "Proboha, kdes to vzal?" probrala se z nekonečného transu konečně Ady a naprosto vážným tónem se Gea tázala. "No tak kde asi, jsem šel okolo a říkám si, doktor Georg Moritz Hagen Listing, ó mocný! To zní dobře, to chci!" zamyslel se Geo nad svým geniálním nápadem, který je ve své podstatě vlastně úplně na hovno, ale vymluvte to debilovi. "Nemůžeš být přeci jen tak doktor, protože se ti zachce! Víš kolik je to práce? Nehledě na to, že přijímačky si určitě ani nedělal, musel si je podmáznout, vsadím koláč!" rozhazovala rukama Ady.

"Běž zadělat na těsto, já přijímačky dělal!" oznámil Geo hrdě a šel si sednout jako pán všeho tvorstva do největšího křesla v obýváku. "A určitě to nebyl jenom zdravotní dotazník?" zeptala se Katie váhavě, aby se Gea nijak nedotkla, ale však jemu nic nevadí. "Přijímací zkoušky milá zlatá, v plné palbě, zas tak debilní teda nejsem, to teda ne!" bránil se za každou cenu Geo. "Jo? Tak nám pověz, co tam bylo za otázky!" vychrlil na něj Gusti a myslel, že ho uvede do úzkých. "Si to nepamatuju, ale vím, že odpovědi byly vždycky čtyři. Tak jsem si vybral, jestli líp vypadá A, B, C a nebo D. Mám výborný odhad," dořekl Geošek a zamýšlivě si začal prohlížet své Adisskou pěstěné nehty.

"Ty vole, tak to je fakt peklo. Jestli je takových debilů víc, tak se fakt nedivim, že ti ve špitále místo slepýho střeva vyoperujou zdravou ledvinu," konstatuje s kroucením hlavy Gusti. Geo se zvedl z křesílka a poplácal svého kamaráda přes rameno. "No, víš co Gusti, ty tvoje vymaštěný kecy ti už nikdo nežere, jdi si luštit. A já si půjdu lehnout," Dořekl a zavládlo ticho. "JÁ ODCHÁZÍM!" oznámil znovu důležitě a opravdu odešel do pokoje pro hosty. Banda uslyšela jen divnou ránu, to asi jak Geo dopadl na postel, a hlasité zívnutí. Po chvíli ticha se pohledy všech setkaly navzájem a nevěřícně na sebe civěli. Samozřejmě až na Billiho, který se věnoval svým lupínkům…

"Fuj, to je tučný, jak jsem to mohl žrát?!"

Samozřejmě se nic podstatného dál neodehrálo. V druhém kole Gea vylili tak rychle, že ani skoro nestačil říct dobrý den. Doma to ovšem spravilo pár domácích muffinků od jeho milované Adissky a rázem byly všechny problémy světa zapomenuty.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš povídku 'Bylo nás šest'?

Ano 100% (19)

Komentáře

1 Dee Dee | 19. prosince 2014 v 19:08 | Reagovat

Rozesmála mě už 'květinka Geošek' na začátku, a pak se to jenom stupňovalo. Zbožňuju všechny postavy, ale Georg s Ady vedou :D A Katie s tím Pištou Hufnáglem taky super :D Geoš by byl tak možná výborný léčitel :D Miluju vás, holky, pište dál ^^

2 Amy Amy | 28. prosince 2014 v 17:03 | Reagovat

Toman je tu skvělej, dokonale škodolibej tak, jak to na něj sedí i ve skutečnosti! :-D A Billi studující kalorie v cornflaksech, no comment :-D "Dachau teď ne!" :-D :-D "Georg Moritz Hagen Listing, ó mocný!" :-D :-D :-D Fakt mě to jednou zabije :-D

3 Berny Berny | 29. prosince 2014 v 10:49 | Reagovat

Tak tenhle díl je geniální! Georg doktorem, no světě drž se! :D :D Holky, je to skvělé! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama