The Guilty Ones 9

8. ledna 2015 v 17:24 | A&K |  The Guilty Ones
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


…Z BILLOVA POHLEDU…
Probudil jsem se. Ona pořád spala. Díval jsem se na ní, spokojeně oddychovala. Tak moc bych jí chtěl říct, jak jí miluju. Přejel jsem jí lehce hřbetem ruky po tváři, usmála se ve spánku. Tak krásná. Kéž by si mě vybrala. Udělal bych pro ní cokoliv. Kéž bych jí mohl unést na konec světa a nechat si jí jen pro sebe. Ale to jsou jen sny. Realita vždycky musí zasáhnout a všechno zničit. Podíval jsem se na prstýnek, co měla na ruce. Koupil bych jí hezčí. Koupil bych jí všechno, co by chtěla. Proč mě nemiluje tak, jako já jí? Proč se mnou nemůže zůstat?
Opatrně jsem vstal, oblíkl se a šel za Tomem. Zaklepal jsem na něj a vešel.
"Čau brácho." Otočil se na mě.
"Ahoj, Bille. Co potřebuješ?"
"Mluvit..potřebuju mluvit."
"Aha." Pochopil, o koho jde. Sedl jsem si na židli.
"Já jí nedokážu nechat jít. Nezvládnu to."
"Ale tak jste se přece domlouvali. Neměl sis s ní nic začínat."
"Já vím. Já vím. Ale co mám teď dělat?"
"Požádal jsi jí, aby s tebou zůstala?"
"Ano. Už několikrát."
"Co řekla?"

"Řekla, že dala Adamovi slib, že si ho vezme. A že mu nemůže takhle ublížit. A že ho má ráda. Sice ne jako mě, mě má radši, ale jeho má taky ráda." Tom se zamyslel.
"Víš, že má pravdu."
"Kdybych byl zasnoubenej, šel bych stejně za ní."
"Jsi si tim jistej? Mohl bys takhle ublížit nějaký holce kvůli ní?" Přemýšlel jsem a povzdychl.
"Je to těžký."
"Správně. A ona není svině. Nerada ubližuje lidem."
"Ublíží mě."
"Ona to ví. Taky je to pro ní těžký. Musíš se dívat i na ní, ne jen na sebe."
"Asi máš pravdu." Díval jsem se na něj zoufale.
"Až odjede. Budu tu pro tebe. Jako vždycky." Objal jsem ho. Poplácal mě po zádech. "Vrať se za ní. Užij si jí, dokud můžeš." Přikývl jsem, vstal a šel zpátky.
Už byla vzhůru, podívala se na mě a usmála se. Věděl jsem, že mě miluje. Jen se bála to říct, stejně jako já. Sedl jsem si k ní a políbil jí na rty nejlíp, jak jsem uměl.
"Dobrý ráno." Usmíval jsem se na ní.
"I tobě. Kde jsi byl?"
"Něco jsem zařizoval s Tomem.
"Ok. Co je dneska v plánu?"
"Dneska máme celý den jen pro sebe. A já bych tě rád vzal na procházku po Times Square. Ať nejsme pořád zavření v hotelu."
"To zní lákavě." Políbila mě a vylezla z postele.
Dali jsme si společnou snídani, pak se oblíkli, já se perfektně zamaskoval a šli jsme na procházku. Procházeli jsme se po Times Sqaure. Prošli jsme obchody. Lehce jsem jí chytil za ruku a ona se na mě podívala.
"To není zrovna dobrý nápad."
"Je tu spousta lidí, určitě si toho nikdo nevšimne." Bylo mi jedno, kdo nás vidí. Měl jsem chuť vykřičet do světa, že jí miluju. A že je moje.
"Jak myslíš." Pohladila mě palcem po ruce. Pustil jsem jí, protože jsem zaslechl v davu svoje jméno.
"Sakra."
Pár holek se ke mně blížilo, tak jsem dal znamení Sakimu, ať nás odveze. Byl kousek od nás. Celou dobu nás hlídal. Začal jsem se podepisovat holkám.
"Kdo je ta holka?" dívali se na ní. Byla v rozpacích, nevěděla, co říct.
"Naše učitelka angličtiny. Vzal jsem jí na procházku, protože jsme pořád byli zavření v hotelu." Usmíval jsem se na ně a podepisoval se.
"Jak se jmenuje?"
"To nechci zveřejňovat." Ozvala se. "A jsem zasnoubená."
Hned co se fansky dozvěděly tuhle informaci, uklidnily se a bavily se zase jen se mnou. Přišel pro nás Saki s pomocí a vedl nás do auta. Konečně jsme odjeli a vrátili se zpátky na hotel. Mlčela.
"Děje se něco?"
"Ne, všechno je v uplný pohodě." Slyšel jsem hořkost v jejím hlase. Bál jsem se, aby neodešla. Šel jsem hned k ní.
"No tak, řekni mi to."
"Chceš, abych s tebou zůstala? Přestaň bejt slavnej." Odsekla mě a já jen stál a zíral. "Teď jsem byla anglická lektorka, tak mě nechaly na pokoji. Ale kdybych tam stála jako tvoje holka, ušlapaly by mě."
"To není pravda, měly by tě rády, protože mají rády mě."
"To jsi opravdu tak najivní, Bille?! Nenáviděli by mě, protože by věděli, že by u tebe už neměly šanci. Měla bych tě já a to by mi nikdy neodpustily. Ta nenávist, se kterou se na mě dívaly, než se dozvěděly, že jsem učitelka. A to je ten důvod, proč si vezmu Adama." Zavřela se v koupelně, slyšel jsem sprchu. Sedl jsem si zničeně na postel. Bože. Teď jsem o ní naprosto přišel. Co budu dělat? Šel jsem si pro radu k Tomovi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš povídku 'The Guilty Ones'?

Ano 100% (15)

Komentáře

1 Amy Amy | 12. ledna 2015 v 15:21 | Reagovat

Ježiš, já jsem ten díl normálně přehlídla, teď na to koukám jak puk :-O :-D V tomhle musím uznat, že jí chápu a souhlasím s ní, vztahem s Billem jako celebritou by se rázem stala jednou taky, alespoň co se pozornosti fotografů týče. Ale když člověk miluje, boří vše, co mu přijde do cesty. Těžko ale říct, jak by se zachoval na jejím místě... každopádně za její výmluvu na slib Adamovi bych jí načutala! :-D Těším se na další, tentokrát už určitě nepřehlídnu! :-D :-)

2 Michi Michi | Web | 14. ledna 2015 v 19:48 | Reagovat

Celkově se mi to opravdu líbí, akorát na můj vkus to trocu rychle letí, když to tak plácnu :D Brala bych to trochu utahanější, pomalejší, aspoň by to nebylo brzy u konce a čtenáři by se měli čím kochat o pár minut déle :)
A i když chápu její výmluvu ohledně Adama, působí to dost směšně, když dovádí s Billem :D holt ironie :D

3 Ireth Ireth | 16. ledna 2015 v 18:56 | Reagovat

Ona není svině? Nerada ubližuje lidem? Mě připadá, že Billovi třeba ubližuje strašně. A její výmluvy na Adama jsou pokrytecké. Nevím, jestli by si ji chtěl pořád vzít, kdyby věděl, že ho podvádí, je zamilovanà do někoho jiného a jeho si bere jenom proto, že to slíbila?
Ale na druhou stranu dneska jsem ji poprvé za celou dobu chápala, jak reagovala na to setkání s Billovými fanynkami...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama