Bylo nás šest 12

13. února 2015 v 7:18 | A&K |  Bylo nás šest
Autor: Adel & Kathleen
Žánr: komedie


Což takhle dát si bojovku?

Když přijdou ty konečně vysněné dny volna, kdy kluci nikam nemusí, všichni skáčou nadšením až do stropu. Vážně. Je to prostě nuda jako prase. Vzhledem k tomu, že se léto chýlí ke konci, je jediný čistý bazén u Gustava. Proto se všichni rozhodli zkrátit si už tak znuděný den právě tady. Otázka, proč nemohli všichni navštívit třeba bazén u Adiss a Georga, je nejspíš celkem zbytečná. Je zakalenej snad od tej doby, co ho tam nechali postavit a ta voda je tak zelená, že i čerstvě vyrašená tráva je proti téhle rozkošné barvičce vyblitá. Tom si musel něco náležitě důležitého vyřídit a Billi s Katie mají zase od minulého týdne bazén nefunkční, když se Georg rozhodl skočit kufr do asi metrové hloubky. Díra jako po granátě.

"Ach bože, něco bych pojedl," protáhl se na lehátku Geo a pohladil si svého nácinka. Nikdo však na jeho očividnou výzvu, aby někdo konečně zvedl prdel a uráčil se mu něco dobrého přinést, nereagoval. Po chvíli se posadil a rozhédl se kolem. Gusťa ležel v bazéně na zádech a nechal se unášet proudem, Billi s Katie se opékali o pár metrů dál na dece a jeho milá Adiss si zrovna prohlížela nějaký časopis s recepty. To, že je Georg fakt debil, se ví už dávno. Ale asi nikdy nepřestane překvapovat.


"Tak fajn," natáhl ruku podél lehátka, vytrhl trs trávy ze země a narval si ho do huby. Adiss pomalu začala pokládat časopis do klína a skrz sluneční brýle se podívala na svého drahého Geoška, jak mu trčí kousky trávy z držky. Nechápavě nakrčila obočí a potom i nos. "Jseš ty kurva vůbec normální?" optala se formou spíše řečnické otázky. Jak by asi tak mohl být normální? "Měl jsem hlad," odpověděl Geo s klidem. "A teď už jako nemáš?" udivila se Adiss nad tím, jak je Georg pitomej. "No tak nějakej zákusek třeba," pokrčil Geo rameny. "Jasně," zvedla se Adiss z lehátka a odešla probudit spícího Gusťu na hladině. "Co jsem zase řekl?!" křičel za ní ještě Georg, ale Adiss jakoby ho neslyšela.

V tom se ozvalo drcnutí klíčů o dřevěný zahradní stolek, přišel Tom. "Čau draku, namažeš mě?" podzravil Toma Geo s opalovacím krémem v ruce. Tom jenom zakroutil hlavou a přešel směrem ke Katie s Billem, kde se posadil na lehátko. Geo jen smutně koukal, jak se mu bílá tekutina rozlévá po ruce a naprosto nechápal, proč ho všichni tak ignorujou.

"Tak co, máš něco?" zvedl Bill pohled od módního časopisu a podíval se na svého brášku. Měl na mysli Tomovo týdenní pobíhání po lidech, co by od něj konečně koupili to auto od motoru po kufr posrané od Georga. A světe div se, i tací se najdou. "Že se ptáš, ještě že takový lidi existujou. Vzal si ho nějakej starej páprda, co... no co má... nos..." zadrhával se Tom a nemohl si za žádnou cenu vzpomenout, co jenom ksakru měl ten starý pán za problém. "Nemá nos?" snažil se Bill dopomoct bráškovi rozluštit šifru, ale Tom zkoušel své indicie dál. "Přišel o čich?" rozpřáhla se Katie rukama. "JO! Díky!" zařval úlevně Tom a všichni jen kývli. "Ale mám pocit, že to vyčištění mě stálo víc, než jsem za to auto vůbec dostal," dořekl načež se Katie s Billem rozesmáli. Jejich důležitý rozhovor přerušil až přibíhající Gusti.

"Mám tak skvělej nápad, to byste nevěřili!" vyprskl na všechny, kteří ho se zájmem pozorovali, že by snad přišel s něčím, co by je zachránilo z téhle věčné nudy. "Ale neřeknu vám ho!" dodal ještě. Následoval hromadný nešťastný výdech. Ne, není hloupej, jen fikanej. Moc dobře totiž věděl, že zde přítomní by samou nudou do něčeho takového ani nešli. "Prostě se sejdeme u Listingů, v 10 večer," pronesl a důležitě si složil ruce na prsou. "Proč zrovna u nás?!" zakřičel z pozadí Geo. "Protože prostě proto! Dozvíš se! A mlč, o tobě, bez tebe!" uzemnil Georga zpátky a dál roznášel pokyny. "Možná si vemte jen něco teplejšího na sebe, zbytek už obstarám," ukončil své oznámení. Všichni se jen culili, i když ještě nevěděli, co je čeká. "No na co čekáte, vypadněte!" zakřičel Gusti a začal všechny vyhánět.

Odbyla 10. hodina večerní a u Listingů vládl naprostý chaos. Geo neměl vyžehlené vlasy a byl z toho celý na nervy a Adiss byla na nervy z něj. "Pohni už sakra tou svou velectěnou prdelí! Než tam dojdem, je půlnoc!" rozčilovala se Adiss a snažila se nazout si tenisku. "Než tam dojdem, je půlnoc!" opakoval si pro sebe pisklavým hláskem Geoš. "Já to slyšela! Nikdo tě tam stejně neuvidí, a i kdyby, na kráse ti to fakt nepřidá, nějaký vyžehlený háro!" zařvala po něm Adiss ještě. "Jo, no to by ses divila," bránil se Geo důležitě, načež Adiss jenom protočila oči a dál bojovala s botou. Bylo přesně půl 11 a Listingovic se konečně uráčili vyjít z baráku, všichni už přímo nasraně čekali před brankou. Následovalo tisíce nadávek, sprostých slov a urážek. "Já věděl, proč mám říct radši v půl 11, ale tak chytrýmu pomoz..." utrousil Gusti. "Jů, hloupýho kopni!" zatleskal Georg. Všichni si jen povzdechli a čekali, co se bude dít.

"Takže! Adiss jde s Billem, já s Tomem a Katie s... Georgem," rozhodne Gusti. "Za co?!" pískla Katie a nikdo se tomu tónu nedivil. "Jdeme na stezku odvahy," dodá pyšně Gustav. Přítomní ani nepípli, jen překvapeně mrkali. "T-t-to... t-to jako... fakt?" začal se objímat rukama Geoš a v očích mu místo panenek svítili dva obrovské nápisy STRACH. "Neměj obavy Geo, svěřuju ti toho nejlepšího bodyguarda!" oznámil Geovi Bill a opřel si ruku o Katie. Ta jen protočila oči a odstrčila Billa zase zpátky. "No, hlavně že Adiss si vzala takovýho poseroutku, co utíká i před vlastním stínem!" pískne Katie na Billa, plácne ho do ruky a začne utíkat. "Ty mršino!" začne se tlemit Billi a lítat za ní. Když oběhnou hlouček zbylých několikrát za sebou, Katie se prudce zastaví až do ní Bill narazí. Oba dva vyvalí oči a hlasitě si odkašlou. "To... to taková... kulturní... vložka?" pípne do ticha Katie a všichni jen zatřepou hlavou.

"Takže, jaká je trasa?" zeptá se s důležitým výrazem ve tváři Tom. "Pojďte!" pronese významně a velice tajemně Gusti a mávne rukou na znamení, ať ho všichni následují. Došli až na samotný konec vilové části, kde byla obrovská louka a za ní hluboký les. Nikomu neunikl křídově bílý odstín v Geově tváři, ale zároveň si to všichni užívali, protože to byl opravdu úžasný pohled. Obzvlášť Tom si v Geově neštěstí liboval.

"Tak! Cesta je značená fosforově žlutými praporky a každá dvojice bude mít k dispozici pouze jednu baterku! Navíc dostanete stopky, abysme změřili nejrychlejší čas." dořekne Gusti s výrazem alá 'jsem tak kurevsky geniální' a založí si ruce v bok. Geo protáhne ksicht, skřiví držku a nenápadně se nakloní ke své doprovodné síle, Katie. No, pravda, v jejich případě je Katie spíš opatrovnicí. "Co to je fosforově?" zeptá se s nakrčeným nosem. Katie se jen zhluboka nadechne a vrazí Geovi lokta do břicha. Ten se tam začne klátit a vyvracet, že to vypadalo jako když tančí nějaký výrazový tanec, ale nikdo si ho nějak extra nevšímal.

"Takže, jací odvlážlivci si troufají jít jako první? Nehlaste se všichni," nedořekne skoro Gusti ani větu a ruka Katie v mžiku vystřelí do vzduchu. "Já! S tímhle pitomcem nechci strávit ani jedinou zbytečnou minutu navíc! Dělej pojď!" čapne Katie stopky, baterku a už táhne Gea na louku. Ten šokem naprosto oněmněl, div se nezarejval nehtama do země, jak hrozně Katie odporoval, ale nevydal ze sebe ani pípnutí. Jestli by se dnes večer měl někoho bát, tak to byla právě ona. Kam se na to táhne Samara s motorovou pilou v ruce. "B-b-b-b... bo... bo-bo-bo..." snaží se ze sebe vykoktat Geo při cestě lesem. "Co chceš?!" spražila Katie svého svěřence pohledem. "B-b-b... bo... BOJIM SEEEEE!!!" rozeběhne se Geo a přimáčkne se své 'parťačce' na záda. Začne zvlykat jako když mu máma v krámě nekoupí jeho oblíbenou sladkost, takže vlastně celý regál sladkostí, a klepat sebou jako ratlík.

"Ty idiote vschop se! Tady máš baterku a koukej svítit na cestu!" vrazí mu Katie do pracek baterku a nasměruje jí správným směrem, protože by Geo byl zase schopný s ní mířit k nebi. Ten si jen utře slzu a vysmrká se do už tak nudlového kapesníku, že by z toho byly rovnou tři obří papiňáky skvělého maminčina hovězího vývaru s domácími nudličkami. Chvíli ve vzduchu panovalo ticho, klid a mír, i když se to zdá neuvěřitelné. Ale Katie s Geem za prdelí naprosto přešel strach a všechno zlé a strašidelné jí radši uhejbalo před nohama, div sluníčko strachy nevylezlo. Jenže Geo jako velký talent na to každýho akorát nasrat, očividně neztratil svůj přírodní dar. "Nemáš něco dobrýho?" zeptá se Geo jen tak do ticha a kopne do nějaké houby na cestě. Katie rudla do barvy čerstvého uzrálého rajčete, že to i v té tmě muselo svítit na dálku. "Aaaaaaaaaaaahhhhhh ty idiote!" čapla se Katie za hlavu, zahodila stopky a běžela pryč, co jí nohy stačily. Geo zůstal stát na místě jako zatlučenej do země a ani se nehnul. "Pomoc?" špitnul do hlouby lesa kolem sebe. Tohle bylo i na Katie moc.

Doběhla na kraj lesa, kde nemusela čekat ani 5 minut, když se za ní vyřítili Gusti s Tomem a Adiss s Billem. Chvíli se všichni rozhlíželi kolem sebe, až se Tom rozesmál na celý kolo. "Žes tys ho tam nechala? Já to věděl!" plácl se Toman třikrát přes stehno, jak to s oblibou dělával a lámal se v pase. Adiss okamžitě ke Katie přilítla a chytla jí za kapucu u mikiny.

"KDE.JE.MŮJ.KOBLÍŽEK??!!!!" zapištěla jako siréna. Gusťa pohotově přiskočil a odklidil Ady do dostatečné vzdálenosti. Jen tři věci na světě ji dokázaly vytočit a jedna z nich byla, když někdo, nebo něco, šáhlo na jejího milovaného Geoška. Všichni kromě ní samozřejmě věděli, co vedlo Katie k tomu, aby tam toho primitivního opičáka nechala na pospas noční zvěři, a proto nebylo třeba to nahlas rozebírat. Krom toho, Ady byla samozřejmě jiného názoru. Ač jí její milý dokázal nasrat k nepříčetnosti, byl to její pokládek. Bill popošel ke Katie a ustaraně jí pohladil po zádech. "Není ti nic?" zeptal se jí a v jeho hlase šla cítit skutečná starostlivost. "Je! Je mi toho spousta! Mám psychickou újmu z toho kreténa!" zakřičela rozčíleně a v tom padlo hrobové ticho. Z dáli se totiž ozývaly prapodivné zvuky.

"Koblíížek… na másle… smaženýý… aaa co to kurva bylo?? POMOOOOC!!!" křičel známý hlas a Adiss najednou zapadla do lesa a ani se za ní nestačilo zaprášit. "Už běžím ty moje pocukrovaná vánočko!" zazpívala Ady a už už mu běžela naproti. Všichni se jen nestačili divit. I přes spoustu času, který spolu už dohromady strávili a těch událostí, co se stačilo udát, jim znovu huby ležely u kolenou. Netrvalo to ani deset minut a Adiss hrdě vyšla z lesíka ven po boku s Geem. Jaká sláva. Ten ve tváři smrt, nikomu neutekl jeho prázdný pohled piclé laně kamsi do neznáma.

"Já ti dám újmu! Podívej se na něho, chudáka!" zařvala Adiss na Katie a utírala mezitím Geovi slinu, která mu pomalu ale jistě tekla po bradě. "Já ti dám újmu, podívej se na něho…" napodobovala Katie tiše Adynin hlas a Tom se mezitím náramně bavil. "Hustě, Georg je teď opravdickej kretén!" liboval si v neštěstí svého kamaráda a mlčky byl pyšný na svou budoucí švagrovou.

Georg nás zkrátka nikdy nepřestane překvapovat. Jestli se ta banda odtama doteď nehla, tak tam nejspíš stojí dodnes.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Samozřejmě že ne! Geo si už totiž určitě vymýšlí, čím nás příště zase pobaví (nasere)!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čteš povídku 'Bylo nás šest'?

Ano 100% (19)

Komentáře

1 Amy Amy | 14. února 2015 v 14:38 | Reagovat

No tak ty kráso, chudák Katie, Gusti má fakt blbý nápady :-D :-D Ale teda takovou bojovku bych si taky nenechala ujít, mohla by to s něma být docela prča :-D Nejvíc mě zabila Geova nestíhačka a jeho nervy z nevyžehlených vlasů, vůbec celej ten odstavec :-D Ady měla pravdu, jako kdyby mu nějaký vyžehlený háro přidalo na kráse :-D 'No to by ses divila.' :-D Ah bože a Toman 'Hustě, Georg je teď opravdickej kretén!' :-D Fakt miluju tu jeho škodolibost, to mi na něj sedí jak nic jinýho na někoho z ostatních snad :-D :-D

2 portfoliofox portfoliofox | 19. února 2015 v 13:04 | Reagovat

Chudák Gee, takhle ho trápit :D Ale on se jim jednou pomstí! A pak jim z toho bude teprve na nic :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama