On the Edge 13

17. února 2015 v 16:02 | A&K |  On the Edge
Autor: Emily
Žánr: romantické drama


Vzbudili jsme se s Billem celkem pozdě, protože jsme si dlouho do noci povídali a popíjeli se Simone a Tomem. Vstala jsem a provedla hygienu a stejně tak Bill, sešla jsem dolů, kde už byla Lily s Tomem a dětmi a Simone ležela na gauči a dívala se na televizi, jen jsem se usmála a pozdravila je. Sedla jsem si ke stolu, kde už jsem měla připravenou snídani a Lily mi udělala kávu.

"Mmm, na takový život bych si zvykla." Usmály jsme se na sebe a ona šla za Tomem, po chvíli mě následoval Bill, tak jsme se společně nasnídali. Tom k nám přisedl.

"Dnes vezu mámu domů a bude tam Gordon, tak můžete jet s námi, jestli chcete, Gorden tě určitě rád uvidí a pozná tvou přítelkyni. A pak bysme mohli na pivko nebo na kulečník, co říkáte?" Usmál se Tom.


"Já mám celkem krutou kocovinu ze včerejška." Uchechtla jsem se. "Co kdybys vzal jen Billa, stejně pivo a kulečník Bill miluje, ale mě to moc nebaví." Usmála jsem se.

"A nebude ti to vadt, lásko?" Podíval se na mě omluvně Bill.

"Samozřejmě že ne. Strávíš nějaký čas s Tomem a já si naopak pokecám s Lily. Možná zajdeme s dětma na procházku nebo něco. Neboj, nebudu se zlobit." Pohladila jsem ho s úsměvem po rameni a on přikývl.

"Dobře, tak to takhle uděláme." Dojedli jsme. V klidu jsme si vypili kafe, rozloučila jsem se se Simone a kluci potom odjeli. Simone trvala na tom, že jim oběd uvaří a nají se tam, než vyrazí ven. Já pomohla mezitím Lily s obědem a dětmi, společně jsme se naobědvaly a vyšly ven na procházku. Posadili jsme se v cukrárně a každá jsme krmila jednoho prcka zmrzlinou.

"Můžu se na něco zeptat?" Zeptala se Lily.

"Jistě, že můžeš."

"Jak to zvládáš?"

"A co?"

"Billa. Nejdřív to, že byl závislý a pak tyhle stavy vzteku, co má." Zhluboka jsem se nadechla.

"Víš, že ani nevím? Prostě ho miluju a nejspíš mám pevný nervy. Ale nezahodím to co máme, když už na tom pracujeme tak dlouho."

"Ale to, jak s tebou mluví, nebolí tě to?" Zarazila jsem se a ona si uvědomila, že už asi zašla moc daleko. Ale já to spíš nepochopila.

"Jak se mnou mluví? Vždyť se mnou mluví normálně."

"Víš, slyšeli jsme tu hádku venku. A to jak tě odstrčil." Podívala jsem se na ní překvapeně.

"To to bylo slyšet?"

"Máme docela tenký stěny." Pokrčila rameny. "Ale slyšeli jsme to a musíš mít teda hodně pevný nervy."

"Já nevím, vždycky si říkám, že to nemyslí vážně a říká to ve vzteku, jinak to asi ani brát nejde. Jak říkám. Billa miluju a nemohla bych ho jen tak opustit. Prošli jsme si hodně věcmi a ušli jsme dlouhou cestu a nechci to teď zahodit kvůli jedný hádce. Já už ho znám a vím, kdy mluví vážně a kdy ne, vím, jak se cítí." Lily kývla.

"To je krásný, že ho dokážeš takhle akceptovat, fandím ti." Usmála se a já jen pokrčila rameny s úsměvem.

Chvíli jsme si ještě povídaly a pak jsme se prošly zase domů. Zrovna jsme se střetli s kluky u domu. Byli trochu cítit hospodou, ale vypadali spokojeně a hlavně bylo vidět, že jsou to zase dvojčata to bylo nejdůležitější. Proto jsem ho donutila sem jet a jsem ráda, že jsem to udělala. Objala jsem Billa a políbila ho na rty.

"Jak jste se měli zlato?"

"Skvěle!" usmál se nadšeně. "2x jsem Toma porazil v kulečníku, nejlepší pocit na světě." Zasmál se a já s ním.

"Ty jsi trdlo." Chytila jsem ho za ruku a šli jsme společně dovnitř.

Další den uběhl jako voda, jak se říká, čas běží, když se člověk baví a já se tu bavila jako dlouho ne. Sotva jsme se nadáli, už byl večer a my byli po večeři. Podívali jsme se společně na film, potom co Lily s Tomem uspaly holky a pak jsme se všichni odklidili do postelí. Šli jsme spát brzo, protože musíme ráno dřív vstávat a hned vyjet, večer musím na noční a chci být brzo doma. Přitulila jsem se v posteli k Billovi a spokojeně usla.

Ráno nás vzbudil budík. Oba jsme neochotně vstali a provedli hygienu, oblíkli se a sbalili věci. Pak jsme sešli dolů, Tom a Lily už byli vzhůru, protože holky vstávají brzo. Společně jsme se nasnídali a přišel čas odjezdu. Vůbec se mi odtud nechtělo, bylo mi tu krásně, ale práce volá. Bill naložil věci do kufru a Tom s manželkou a dětmi nás vyprovodili k autu.

"Brzo zase přijeďte." Usmál se Tom. "A kdykoliv zavolejte, nebo napište, pořád jsme na mobilu."

"Rádi zase přijedeme. Doufám, že to půjde co nejdřív." Bill se objal s Tomem, pak dal pusu oběma holkám a rozloučil se s Lily.

"Budeme se těšit." Usmál se Tom. Přišel ke mně a objal mě. "Díky, Rachel, žes ho zachránila." Pošeptal mi, když mě objímal, jen jsem se usmála a taky ho objala, pak jsem objala Lily a nejvíc jsem se pomazlila s holkama, nejradši bych si je vzala domů.

"Není zač, Tome. Mějte se, brzo se ozveme." Sedla jsem do auta, zamávali jsme jim a odjeli.

"Nejlepší víkend, co jsme za dlouhou dobu měli." Usmál se Bill spokojeně.

"To máš pravdu, zlato. Kéž by i moje rodina byla taková. Cítila jsem se tam skvěle a brzo je musíme zase navštívit, nebo oni nás, viď?"

"To rozhodně!" Řekl nadšeně a políbil mě na tvář. "Už se nemůžu dočkat, až je zase uvidíme."

Chvíli jsme si povídali, ale Bill pak po zbytek cesty spal, tak jsem jen poslouchala rádio a mířila domů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čteš povídku 'On the Edge'?

Ano 100% (16)

Komentáře

1 Amy Amy | 21. února 2015 v 11:20 | Reagovat

Jeee no to byla idylka, Tom takový vzorný tatík, rozkošné! :-) Bill to zvládá až podezřele dobře, obávám se, že přijdou brzo nějaké komplikace...

2 Sam Sam | 24. února 2015 v 23:43 | Reagovat

Představa Toma jako tatínka se mi moc líbí. Snad se z toho Bill brzo vykřeše a taky si budou moci s Rachel pořídit dvojčátka :-)

3 Michi Michi | 25. února 2015 v 0:35 | Reagovat

Přiznávám, že si Toma jako takhle vzroného otce úplně představit neumím :D Spíš ho vidím jako občasného zmatkáře :D Ale na druhou stranu, co by superTOman nezvládl levou zadní, že jo. A tuplem, když jsou to ženské :D

4 Michi Michi | 15. března 2015 v 23:52 | Reagovat

Pořád čekám na pokračování OTE i ostatních a stále nic. Nemám co číst, což je dost depresivní :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama